Instytut Jakości Życia Seniora

Misją Instytutu jest propagowanie wiedzy oraz dobrych praktyk, które przyczyniają się do podwyższania standardu życia codziennego seniorów w Polsce.

Główne obszary działalności:

  • działania informacyjno – edukacyjne
  • poradnictwo dla seniorów i ich rodzin
  • badania nad zagadnieniami dotyczącymi osób starszych
  • publikacje dot. opieki nad osobami starszymi
  • szkolenia z zakresu właściwej opieki i rehabilitacji osób starszych
  • promocja tematyki związanej z funkcjonowaniem seniorów w społeczeństwie

„Chcemy naszą wiedzą wspierać seniorów i ich rodziny. Uważamy, że o kwestiach związanych z osobami starszymi i jakością ich życia w Polsce wciąż mówi się mało i to mimo, że jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie. Chcemy przełamywać milczenie na temat jesieni życia i problemów, z jakimi zderzamy się wchodząc w ten okres. Jako praktycy na co dzień wspierający osoby starsze mamy nadzieję, że Instytut Jakości Życia Seniorów zostanie rzecznikiem seniorów w naszym społeczeństwie ”.

Jarosław Smoczyński (Home Care Service) –
pomysłodawca i współtwórca Instytutu Jakości Życia Seniora

Nasze publikacje

Seniorze! Nie daj się oszukać!

W mediach co jakiś czas głośno jest o przypadkach wyłudzeń pieniędzy metodą „na wnuczka”, których ofiarami stały się osoby starsze. Niestety to fakt, że seniorzy są częstym celem ataków oszustów, bazujących na ich chęci do pomocy i nieznajomości zasad bezpieczeństwa. Jak nie stać się ofiarą? 

Czytaj więcej »

Urazy ręki – jak sobie z nimi radzić?

W naszej cywilizacji ręce są dla niektórych jedynym „narzędziem pracy”, dzięki któremu mogą funkcjonować. Jeżeli brakuje nam tego narzędzia, na przykład w przypadku urazu i unieruchomieniu kończyny, nie potrafimy wykonywać nawet codziennych czynności. Urazy ręki to niestety częsta dolegliwość, która spotyka seniorów.

Czytaj więcej »

Opieka i rehabilitacja po udarze

Na udar mózgu zapadają głównie osoby starsze. To nagłe i trwające ponad dobę uszkodzenie pewnych obszarów mózgu powstające z powodu nieprawidłowej pracy układu krwionośnego. Objawy udaru zależą od miejsca, w którym wystąpił. Do najczęstszych należy niedowład lub nawet całkowity paraliż, zaburzenia mowy czy też porażenie ustno-twarzowe.

Czytaj więcej »
DE