Rusza Instytut Jakości Życia Seniora!

Dziś, w Ogólnopolskim Dniu Seniora, oficjalnie rozpoczyna działalność Instytut Jakości Życia Seniora. Jego misją jest propagowanie wiedzy oraz dobrych praktyk, które przyczyniają się do podwyższania standardu życia codziennego seniorów w Polsce.

Instytut Jakości Życia Seniora przy Home Care Service ma za zadanie zwrócić uwagę na kwestie związane z osobami starszymi oraz ich miejsca we współczesnym społeczeństwie. Ma być także zachętą dla osób po 60 roku życia do traktowania podeszłego wieku jako kolejnego etapu na drodze aktywnego życia.

Chcemy naszą wiedzą wspierać seniorów i ich rodziny. Uważamy, że o kwestiach związanych z osobami starszymi i jakością ich życia w Polsce wciąż mówi się mało i to mimo, że jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw na świecie – mówi  Jarosław Smoczyński, Koordynator Zespołu Opiekuńczego Home Care Service oraz pomysłodawca i współtwórca Instytutu Jakości Życia Seniora – Chcemy przełamywać milczenie na temat jesieni życia i problemów, z jakimi zderzamy się wchodząc w ten okres. Jako praktycy na co dzień wspierający osoby starsze mamy nadzieję, że Instytut Jakości Życia Seniora zostanie rzecznikiem seniorów w naszym społeczeństwie.

 

Główne obszary działalności Instytutu obejmą:

  • działania informacyjno-edukacyjne,
  • poradnictwo dla seniorów oraz ich rodzin,
  • badania nad zagadnieniami dotyczącymi osób starszych,
  • szkolenia z zakresu właściwej opieki i rehabilitacji osób starszych,
  • promocja tematyki związanej z funkcjonowaniem seniorów w społeczeństwie.

Data powstania Instytutu nie jest przypadkowa. Ogólnopolski Dzień Seniora, który dziś obchodzimy ma bowiem przypominać o konieczności podejmowania działań, które przynoszą pomoc oraz radość seniorom. Ich celem jest dążenie do aktywnego włączenia się seniorów w życie innych pokoleń.

Więcej informacji o Instytucie można przeczytać tutaj.

DE